آموزش تصویری معرفی سایت به گوگل

معرفی سایت به گوگل

آموزش قدم به قدم معرفی سایت به گوگل

به در خواست شما دوستان   و چگونگی معرفی سایتان به موتورهای جستجوگر این آموزش را برای شما قرار دادم امیدوارم که مفید بوده باشد . و خیلی از دوستان نیز  تصور میکنند به محض ثبت هاست و دامنه و راه اندازی سایت خود، باید با سرچ نام دامنه خود در گوگل و موتورهای جستجو ، وب سایت آنها در صفحات اول گوگل قرار گیرد ، اما اینطور نیست. اگر طبق مراحل آموزش شما پیش بروید و سایت خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید ، گوگل در ۱۵ روز گاهی تا یک ماه سایت شما را بررسی کرده  و به بانک اطلاعاتی  خود اضافه میکند.

توجه داشته باشید پس قرار دادن حداقل 10 مطلب یا بیشتر میبایستی اقدام به معرفی سایت خود نمایید در غیر این صورت امکان دارد که گوگل صفحه شما را نشناسد . و دیگر اینکه کلمات کلیدی و متا تگ ها را حتما درج کنید که سایت شما دارای رتبه بهتری شود .

 

روش اول:

استفاده از ب مسترهای گوگل برای معرفی سایت به گوگل

۱- ابتدا آدرسhttps://www.google.com/webmasters .  را در مرورگر خود تایپ کنید.

۲- پس از باز شدن صفحه وب مستر، بر روی گزینه  Sign in to Webmaster Tool کلیک نمایید.

 

۳-  در این مرحله اطلاعات اکانت گوگل خود را وارد کنید و سپس بر روی دکمه SIGNIN کلیک کنید.. اگر اکانت در گوگل ندارید میبایستی با کلیک بر روی گزینه SIGNUP گوگل اکانت گوگل خود را بسازید

 

۴- با ورود به قسمت  وب مستر گوگل، بر روی گزینه ADD A SITE کلیک کنید.

۵-  در کادرخالی باز شده  Add a site، آدرس سایت خود را  کامل وارد کنید و سپس روی گزینه Continue کلیک نمایید

۶-  اکنون در صفحه ای که میبینید میببایستی با قراردادن یک فایل درون شاخه اصلی هاست سایت خود یعنی  root، به گوگل ثابت نمایید که شما مالک این سایت هستید و نیت بدی در مورد اطلاعات آماری وب سایت دیگران ندارید. گوگل  نیز برای تایید و اطمینان از این مورد چند فایل برای آپلود به هاست شما در اختیار شما قرار میدهد . ما ۲ روش را  به شما آموزش میدهیم .

۱آپلودفایل بر روی هاست سایت شما

گام اول: با کلیک بر روی گزینهthis HTML verification file، فایل با فرمت HTML را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید.

گام دوم: درون پوشه اصلی هاست سایت خود با کلیک  بروی پوشه public_html   فایل را آپلود کنید

گام سوم: برای تایید صحیح آپلود شدن فایل گام دوم، بر روی لینک نمایش داده شده توسط گوگل که شامل نام سایت شما همراه با نام فایل آپلود شده در گام دوم است کلیک کنید. اگر فایل را صحیح آپلود کرده باشید عبارتgoogle-site-verification همراه با نام فایل آپلود شده در مرورگرتان نمایش داده می شود.

گام چهارم: بر روی دکمه VERIFY کلیک کنید.

۲- قراردادن تگ HTML درون فایل  صفحه اصلی سایت(برای کسانی که امکان آپلود فایل روی سایت خود را ندارند، این روش پیشنهاد می شود

گام اول: بر روی تب Alternate methods کلیک کنید.

گام دوم: گزینهHTML tag را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه برچسب مخصوصی در اختیار شما قرار داده می شود که در تصویر با مستطیل قرمز مشخص شده است. بایستی این برچسب را کپی کرده و در فایل اصلی سایت خود مابین تگ <head> و <head/> قرار دهید و سپس فایل اصلی سایت خود را ذخیره کنید.

گام سوم: بر روی دکمهVERIFY کلیک کنید.

اکنون بوسیله یکی از روش های فوق، سایت شما و وب مستر بودن شما مورد تایید گوگل قرار گرفته است که پس از تایید سایت شما به شکل زیر نشان داده می شود .

 

 حال نوبت آن رسیده که نقشه سایت یا وبلاگ خود را ایجاد کرده و آن را به گوگل معرفی کنیم تا روبات ها و اسپایدرهای جستجوگر گوگل به راحتی بتواند لیستی از فایلهایی را که توسط این نقشه معرفی کردیم دانلود کرده و در فهرست جستجوی خود قرار دهد .

 برای ساخت نقشه سایت یا بلاگ خود به روش زیر عمل کنید:

۱-  ابتدا به سایت http://www.xml-sitemaps.com مراجعه کنید .توسط این سایت می توانید برای ۵۰۰ صفحه سایت یا وبلاگ خود بطور اتوماتیک و رایگان نقشه سایت ایجاد نمایید.

۲-   در قسمتStarting URL نام سایت خود را وارد نمایید.

 

۳-  در قسمت Change Frequency نوع به روز شدن سایت خود را انتخاب کنید، که برای به روز شدن روزان Daily ، ساعتی   Hourly  و … را انتخاب کنید . اگر سایت یا وبلاگ شما روزانه به روزرسانی می شود گزینه Daily را انتخاب کنید در غیر اینصورت گزینه هفتگی یا ماهانه را انتخاب کنید.

 

 

۴-     در قسمت Last Modification تاریخ آخرین به روز رسانی سایت را وارد کنید و اگر مطمئن نبودید گزینه Use Server Response را انتخاب کنید .

۵-  در قسمت  Priority گزینه Automatically Calculated Priority راانتخاب کنید.

۶-  روی گزینه Start کلیک کنید . بعد از کلیک کردن روی Start ، گوگل شروع به لیست نمودن سایت شما خواهد نمود که بنا به تعداد و حجم صفحات سایت شما مدت زمان آن نیز متغیر خواهد بود .

۷-  پس از انجام این عملیات تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید و  فایلهایی برای دانلود با فرمت های متفاوت در اختیار شما قرار می گیرد که شما فایل sitemap.xml  را دانلود نمایید.

 

 

۸-  فایل sitemap.xml را در شاخه اصلی سایت خود آپلود نمایید .

اکنون می خواهیم فایل sitemap.xml را به گوگل توسط ابزار وب مستر گوگل معرفی کنیم.

۹-  وارد ابزار وب مستر گوگل توسط اکانت گوگل خود شویدhttps://www.google.com/webmasters

۱۰- و از اکانت گوکل به روی تصویر سایت خود که به گوگل معرفی کردید کلیک کنید.

۱۱- حالا بر روی  Crawl و سپس Sitemap کلیک کنید.

 

 

۱۲-  دکمه ADD/TEST SITEMAP را بفشارید تا به مرحله بعد بروید .

 

 

۱۳-  در کادر باز شده عبارت  SITEMAP.XML رادرج کنید و بعد بر روی دکمه Submit Sitemap  کلیک کنید.

۱۴- اگر بطور صحیح تمامی مراحل انجام داده باشید ، تصویری شبیه به تصویر زیر را ملاحظه خواهید کرد

۱۵- حالا باید منتظر باشید که فایل نقشه سایت شما توسط گوگل  به مرور زمان در فهرست گوگل و در نتایج جستجوها نمایش داده شود .اگر مراحل را بدرستی و کامل انجام دهید، سایت شما به زودی ( کمتر از 15 روز) در فهرست گوگل قرار میگیرد .موفق باشید .